Klasyczna czarna spódniczka

Wymyślenie mini spódniczki zawdzięczamy angielskiej projektantce mody Mary Quant, która dokonała tego w latach 60-tych poprzedniego wieku. Był to idealny moment na taki pomysł, bo natychmiast zyskał on wiele zwolenniczek. Nie brakuje ich zresztą cały czas również dzisiaj.

Najczęściej noszonym rodzajem krótkiej spódniczki jest czarne mini. Może dlatego, że kolor ten optycznie wyszczupla, a może po prostu czarny łatwo jest go połączyć z innymi dowolnymi kolorami. Do czarnej spódnicy pasują bluzki w każdym właściwie kolorze. Dość często ubiera się mini na imprezę, a czerń to w końcu wieczorowy kolor. Poza tym w zestawieniu z bielą tworzy ubiór galowy. Jeśli mini nie jest przesadnie krótkie może być założone na bardziej oficjalne okazje. Może nie koniecznie na akademię szkolną czy poważne spotkanie biznesowe, ale na imprezę rodzinną czy egzamin już jak najbardziej. Jednak krótkie spódniczki nosi się przede wszystkim podczas mniej oficjalnych spotkań. To zdecydowanie jeden z częściej dokonywanych wyborów podczas kompletowania stroju na randkę.

Czarna mini to podobnie jak nieśmiertelna mała-czarna obowiązkowa pozycja w szafie prawie każdej kobiety. Nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać. Oczywiście jeśli któraś z pań uważa, że ma zbyt krótkie lub niezgrabne nogi i wyjątkowo źle się czuje w krótkich spódniczkach oraz sukienkach może z nich zrezygnować na rzecz nieco dłuższych ubrań. Bywa też tak, że mamy po prostu dość czerni. To typowe odczucie wczesnowiosenne, kiedy jesteśmy już naprawdę stęsknione za słońcem i kolorami. Wtedy chętniej wybieramy spódniczki w kratkę czy inne kolorowe wzory. Natomiast czarna mini zwykle wraca do łask. Każda z pań ma swój ulubiony fason takiej spódniczki. Jedne wolą bardzo dopasowane czarne mini, inne proste lub rozszerzane, ewentualnie plisowane lub w kształcie bombki. W zależności od tego w jakiej stylizacji będzie noszona czarna spódniczka można do niej założyć dopasowaną bluzeczkę i skórzaną kurtkę lub koszulę i marynarkę, ale ładnie będzie wyglądał także elegancki kardigan czy oryginalny t-shirt damski. Pomysłów może być mnóstwo, a klasyczna czarna mini zawsze będzie dobrze wyglądać.