Ładna krótka spódniczka w kratkę

Na pewno jednym z najchętniej noszonych rodzajów krótkich spódniczek jest czarne mini. Jednak warto przynajmniej od czasu do czasu coś urozmaicić. Doskonałym pomysłem będzie kratka. Moda na nią powraca co jakiś czas, a jak już widać na różnych pokazach tej wiosny kratka jest na topie!

Spódniczki w kratkę mogą być bardzo różnorodne zarówno jeśli chodzi o fason, długość, jak i rodzaj oraz kolory kratki. Bardzo ciekawe stylizacje można tworzyć z krótkimi spódniczkami, które może nie nadają się na każdą okazję, ale wyglądają uroczo, a jednocześnie seksownie. W ogóle spódniczki w kratę zaczęły być noszone w latach 40-tych XX wieku. Od tamtej pory co chwile któraś z nas zakochuje się w kratce na nowo. Natomiast jeśli zakładamy spódniczkę w kratkę góra powinna być już gładka, podobnie zresztą jak rajstopy. Bardzo dobrze będą się z nią komponować dopasowane bluzki, golfy i rozpinane sweterki.  Góra i rajstopy mogą być w tym samym kolorze, korespondującym z jedną z barw kraty. Czasami do krótkich spódniczek noszone są też grubsze pończochy, które sięgają nieco ponad kolana. Zwykle są one czarne.

Jak już zostało wspomniane kraciaste spódnice mogą mieć przeróżne kroje. Jeśli chodzi o mini często spotykanym fasonem są spódniczki plisowane. Panie i dziewczęta po prostu bardzo je lubią. Kolorystyka spódnic w kratę jest najczęściej spokojna i stonowana. Rzadko spotykamy się tutaj z ostrymi i bardzo żywymi kolorami. Chętnie noszone są brązy, zielenie w połączeniu z delikatną czerwienią, fiolety oraz popiele. Dość często wybierana jest szkocka krata. Natomiast ona również może być różnorodna, bo w Szkocji każdy klan ma swój rodzaj kraty. Jednak jak wiadomo tam w kraciastych spódnicach paradują od czasu do czasu panowie i jest to związane z ich tradycją, a nie panującymi w danej chwili trendami. Zwykle spódnice w kratę uszyte są z grubszych materiałów. Można więc nosić je wczesną wiosną i jesienią. Najwyższy czas wybrać się do sklepu po nową spódniczkę w kratkę! Wiosenne kolekcje już czekają na panie, które znają się na modzie.