Ciekawe spódnice lisowane i z falbankami

Czy niedługie spódniczki, które są plisowane, mają falbanki czy kokardki to ubrania odpowiednie tylko dla dziewczynek? Okazuje się, że wiele zupełnie dorosłych pań chętnie nosi takie właśnie stroje. Podobnie jak spódniczka bombka mogą one być oryginalnym i wesołym elementem, który zakłada się na różne miłe okazje.

Na pewno wiele z nas ubierało plisowaną granatową spódniczkę na akademie szkolne. Do niej oczywiście białą bluzeczkę i podkolanówki. Obecnie podobne stylizacje możemy stosować na co dzień. Natomiast kolory bywają nie koniecznie galowe. Popularne są plisowane spódniczki w kratę, która może być szeroka albo zupełnie drobna. Do plisowanej spódniczki można też zakładać rajstopy w różnych barwach lub ozdobione dowolnymi wzorkami. Spódniczka może mieć plisy już od pasa, ale często noszone są fasony, które mają na górze szeroki pas materiału, a część plisowana zaczyna się niżej. Tak jest zwłaszcza w przypadku krótkich spódniczek. Plisy są wtedy bardziej rozłożyste, niczym rodzaj falbany.

Jeśli chodzi o spódniczki z falbankami szyte są one na różne sposoby. Mogą mieć także szeroki pas materiału na górze i potem dwie, trzy duże falbany lub więcej drobnych. Inna możliwość to spódniczka, w której kolejne warstwy falban zaczynają się już od samej góry. Natomiast falbanka może być też rodzajem ozdobnego wykończenia. Nie da się ukryć, że szczególnie dużo uroku mają krótkie spódniczki z falbankami. Noszą je zwykle dziewczęta i młode kobiety, które lubią nieco cukierkowy styl. Ale umiejętne dobranie całego stroju w tym stylu może wyglądać bardzo ładnie i niebanalnie. To odpowiednie ubranie na różnego rodzaju imprezy albo ewentualnie na randkę. W ogóle zakładanie krótkich spódniczek do pracy nie jest wskazane, a już z całą pewnością nie takich falbaniastych. Co natomiast jest ciekawe falbanki wcale nie muszą powstawać tylko z lekkich i zwiewnych materiałów. Istnieją też bardziej jesienne spódniczki z falbanami, które robione są z grubszych materiałów. Jednak wtedy zwykle można uszyć najwyżej dwie falbany. Wersję jesienną tego typu spódniczek można nosić z wysokimi kozakami, bo robi to naprawdę duże wrażenie.